+370 691 35375
Open hours noteLaikinai aptarnaujame tik organizacijas teikiant ilgalaikio palaikymo paslaugas. Atsiprašome už nepatogumus.
Pradžia > Kompiuterio taisymas Namams > Kokį spausdintuvą pasirinkti?

Kokį spausdintuvą pasirinkti?

“Oho, koks platus spausdintuvų pasirinkimas! Kokį pirkti? Lazerinį ar rašalinį? Kurį pasirinkti? “Jums taip pat reikia spausdintuvo, tačiau negalite išsirinkti? Pabandysime Jums padėti.

Visų pirma, reikėtų atsakyti į du klausimus:

1) Kam naudosite spausdintuvą?

  • Spausdinti juodai-baltą tekstą;
  • Spausdinti spalvotus paveikslėlius ant paprasto popieriaus;
  • Spausdinti nuotraukas (turiu skaitmeninį fotoaparatą, noriu įsirengti mini foto studiją namuose)
  • Noriu apipavidalinti asmeninius CD ir DVD diskus (“Kaip mes sutikome naujuosius metus”, “vaiko gimtadienis”, “Vestuvės” ir t. t. )

2) Kiek planuoju tam išleisti?

Dažniausiai pasitaikanti klaida renkantis spausdintuvą, tai itin didelis dėmesys jo kainą, o ne eksploatacinėms išlaidoms. Profesionalai visuomet apskaičiuoja vieno puslapio atspausdinimo kainą. Jei spausdintuvą naudosite tik namų reikmėms, būtina atsižvelgti į jo spausdinimo technologijos ekologiškumą.

Dvi populiariausios ir labiausiai paplitusios spausdinimo technologijos — lazerinė ir rašalinė. Abi turi savų pliusų ir minusų.

Lazerinė spausdinimo technologija itin pigiai spausdina juodai-baltus lapus, tai daro greitai, kokybiškai ir atspariai drėgmei. Lazeriniai spausdintuvai pasižymi patikimumu, kadangi naudojama paprastesnė technologija. Ilgą laiką nieko nespausdinus su tokiu spausdintuvu, nepatirsite jokių kokybės nuostolių.Be to, spausdinimo metu jis skleidžia mažiau triukšmo, nei rašalinis spausdintuvas. Didžiausi lazerinių spausdintuvų trūkumai yra neekologiškumas bei tik juodai-baltų vaizdų spausdinimas (spalvotų lazerinių spausdintuvų kainos yra itin didelės). Lazeriniai spausdintuvai spausdinimui naudoja labai plonus miltelius, kurie pastoviai patenka į orą, tiek spausdinant, tiek ir keičiant spausdintuvo kasetę. Šių miltelių komponentai yra kenksmingi, įkvėpus didesnį kiekį milteliuose esančios medžiagos, galima susirgti kvėpavimo takų ligomis.

Rašaliniai spausdintuvai yra kur kas ekologiškesni, spausdina ir spalvotai, kai kurie modeliai leidžia spausdinti ant CD ir DVD kompaktinių diskų, tačiau taip pat turi savų minusų. Visų pirma, spausdinti rašalinius spausdintuvu atsieina kur kas brangiau. nei lazeriniu. Palyginimui galima paminėti, jog pigus rašalinis spausdintuvas kainuoja praktiškai tiek pat, kiek ir rašalo kasečių papildymas. Visų antra, dauguma rašalinių spausdintuvų modelių spausdindami šiek tiek linguoja, todėl laikui bėgant gali išklibinti jūsų kompiuterio stalą ir pridaryti nuostolių.Be to, rašaliniai spausdintuvai yra neatsparūs drėgmei.

Skirtingai nei pigus rašalas, aukštos kokybės rašalas tarnaus ilgesnį laiką ir nepridžius. Jei planuojate spausdinti didelius kiekius spalvotų lapų, galima keisti tik rašalo bakelius nekeičiant galvutės. Tokiu būdu sutaupysite šiek tiek pinigų.

Tos pačios taisyklės pritaikomos ir lazeriniams spausdintuvams — jei naudosite tik aukštos kokybės kasetes, prailginsite savo spausdintuvo gyvavimo laiką ir išlaikysite spausdinimo kokybę nepakitusią. Pastaruoju metu vis didesnio populiarumo susilaukia spalvoti lazeriniai spausdintuvai. Tokius spausdintuvus rekomenduojame naudoti biuro reikmėms, kadangi nuotraukos atspausdintos su spalvotu lazeriniu spausdintuvu bus ne tokios kokybiškos, kaip spausdintos su spalvotu rašaliniu spausdintuvu.Su spalvoti lazeriniu spausdintuvu spausdinti tiesiogiai ant CD ar DVD laikmenų yra paprasčiausiai neįmanoma. Vienintelė išeitis spausdinti ant lipdukų ir tuomet juos klijuoti ant CD ar DVD. Kaip bebūtų, dokumentų spausdinimui lazeriniai spausdintuvai yra tiesiog puikūs.Netgi paprasta juoda spalva atspausdinta su spalvotu lazeriniu spausdintuvu atrodys gyvesnė, nei atspausdinta su paprastu, nespalvotu lazeriniu spausdintuvu. Spausdinti su spalvotu lazeriniu spaudintuvu yra iš tiesų brangu, tačiau jei jūsų tiražai yra nedideli, būtent šiuo metodu galite išgauti geriausią kainos ir kokybės santykį.