+370 691 35375
Open hours noteLaikinai aptarnaujame tik organizacijas teikiant ilgalaikio palaikymo paslaugas. Atsiprašome už nepatogumus.
Pradžia > Kompiuterio taisymas Namams > Kiek kainuoja profesionali kompiuterio priežiūra?

Kiek kainuoja profesionali kompiuterio priežiūra?

Kaip nustatyti realią darbų kainą, bendraujant su kompiuterių priežiūros specialistais?

Šiuo metu rinkoje išties gausu įvairių įmonių ir asmenų kurie siūlo panašiais paslaugas — kompiuterių remontą, priežiūrą, programinės įrangos diegimą ir t. t. Paprastai tokios paslaugos gali būti atliekamos tiek įmonėse, tiek ir jūsų namuose, kuomet į juos atvyksta specialistas arba net nuotoliniu būdu.

Kai skambinate į tokias paslaugas teikiančią įmonę, jus tikriausiai domina paslaugų kokybė ir kainos. Apie kokybę įsitikinti galėsite tik savu kailiu (nebent turite rekomendacijų iš pažįstamų), o apie kainą ir garantijas telefonu dažniausiai niekas nekalba — todėl rizikuojate prarasti savo laiką, failus, ar net pinigus. Deja, neturint žinių šioje srityje, nustatyti tikrąją paslaugų kainą yra praktiškai neįmanoma. Pabandysime atskleisti jums keletą paslapčių ir nepaslysti šioje vietoje bei pasirinkti tinkamas paslaugas už tinkamą kainą.

  • Pirma taisyklė — išsamų įvairių paslaugų kainyną turėtumėte gauti užsukę į paslaugas teikiančios įmonės tinklapį. Jei kainyno nėra, tai pirmas nepatikimumo ženklas. Jei įmonė net neturi savo tinklapio — tai dar įtartiniau. Tokiu atveju galite pabandyti paskambinti į įmonę ir paprašyti, jog kainoraštis jums būtų atsiųstais elektroniniu paštu. Atviras ir viešai prieinamas kainininkas yra pirmas stabilios ir patikimos įmonės požymis. Jei jums sako, jog kainas aptarsite asmeniškai, arba, kad nesijaudintumėte dėl kainų — neturėtumėte pasitikėti tokia kompanija.
  • Antroji taisyklė — norint išvengti nemalonių netikėtumų, rekomenduojame paklausti apie pirminės diagnostikos kainą dar prieš atvykstant meistrui. Kai bus nustatytas gedimas, prieš pradedant remonto darbus paklauskite apie galutinę darbų kainą. Paprastai pirminės diagnostikos kaina svyruoja apie 20 eurų. Tokia “geležies” diagnostika privaloma, jei kyla įtarimas jog dėl gedimo kalta ne programinė kompiuterio dalis. Jei testuojama tik programinė kompiuterio dalis, tokia diagnostika dažniausiai būna nemokama ir yra atliekama vos per keletą minučių. Minimalūs darbai, tokie kaip virusų šalinimas, programinės įrangos remontas ir pan., atliekami jūsų namuose, dažniausiai yra nemokami, tačiau įmonės dažnai nusprendžia pagudrauti ir pripaišo diagnostikos mokestį.
  • Trečioji taisyklė — aptarinėjant darbų kainas, labai svarbu tiksliai apibrėžti kokie konkretūs darbai bus atlikti. Pavyzdžiui, nepakanka pasakyti, jog bus įdiegta operacinė sistema “Windows” — yra labai daug skirtingų būdų, kaip tai gali būti įgyvendinta, todėl svarbu viską tiksliai apibrėžti. Operacinė sistema turėtų būti įrašoma iš originalaus disko, suderinama pagal jūsų poreikius, įrašomos papildomos programos reikalingos sklandžiam jūsų kompiuterio darbui. Dažnai pasitaikantis įmonių gudravimo būdas — tai nesąžiningas manipuliavimas kainomis. Kainyne nurodoma kaina už bazines paslaugas, kurios dažniausiai yra nepakankamos ir tenka atlikti žymiai daugiau darbų, norint jog kompiuteris veiktų sklandžiai ir efektyviai. Tuomet jums teks sumokėti už kiekvieną specialisto piršto pajudinimą ir tokiu būdu galutinė kaina gausis žymiai didesnė, nei būtumėte sumokėjęs kitoje įmonėje, kurioje yra nustatyta bazinė kaina už visas reikiamas paslaugas.
  • Galų gale, nepamirškite pasiteirauti apie teisines garantijas, kurių jums gali prireikti norint atgauti pinigus už nekokybiškai atliktą darbą arba išsireikalauti kompensacijos už prarastus failus ir pan.